Monitoring szkół i przedszkoli

Myśląc o monitoringu szkół i przedszkoli trzeba mieć ciągle na uwadze najważniejszą rzecz, której ten cały system miałby służyć – bezpieczeństwu dzieci w placówce. W przypadku młodszych dzieci pozwala to nam na przykład na kontrolę pracy personelu placówki, tak w przypadku dzieci szkolnych pozwala to nam na pełną kontrolę osób wchodzących i wychodzących do szkoły. Bardzo dużo słyszymy teraz o pedofilach, dilerach narkotyków czy chociażby zwykłych bójkach w szkole. Montaż monitoringu w szkole nie ma charakteru tylko interwencyjnego – bardzo ważne jest też jego działanie prewencyjne. Obsługa systemu CCTV pozostaje tylko dla odpowiedniego personelu – ochrony, dozorcy czy dla dyrekcji szkoły. Podgląd z kamer można uruchomić w dowolnym miejscu placówki. Taki system pozwoli na odpowiednią kontrolę materiałów i przebiegu informacji w całej szkole. Powiedzmy sobie szczerze: każdy woli, gdy jego dziecko chodzi do bezpiecznej szkoły z dokładnym monitoringiem wysokiej jakości.

Co możesz zyskać?

Profejsonalną instalację monitoringu wysokiej jakości w szkole i na całym terenie jej działania. Zainstalowany monitoring w środku placówki pozwoli na możliwość kontrolowania zachowania osób przebywających w środku.
Uzyskać cenny zapis z zamontowanych kamer, który pozwoli wyjaśnić okoliczności zdarzeń zaistniałych podczas godzin szkolnych.
Poprzez zainstalowane kamery zewnętrzne monitoring szkoły zwiększy bezpieczeństwo personelu i podopiecznych przebywających w placówce oraz w jej granicach.
Prewencyjny charakter zainstalowanego systemu pozwoli na redukcje zachowań niebezpiecznych.
Zamontowane kamery mogą stanowić też bardzo przydatne narzędzie do stosowania przy superwizji zajęć.Skuteczność monitoringu szkół i przedszkoli?

Historia monitoringu szkół sięga lat 90-tych w USA, gdzie już wtedy zauważono możliwości uzyskiwane przez dzięki bezosobowej kontroli obiektów. Montaż kamer pozwala na skuteczną redukcję agresywnych zachowań w szkole i odstraszają niebezpieczny element społeczny. Monitoring szkoły może obejmować teren zewnętrzny (np. by służyło obeserwacji placu zabaw, boiska, parkingu lub wejścia do szkoły), ale może działać również w środku na korytarzach, do obserwacji dzieci i młodzieży podczas przerw oraz w trakcie zajęć. Obserwacja przy zainstalowanego systemu kamer daje wyjątkowo pozytywne skutki (jest to mierzalne, ze względu chociażby na liczbę "incydentów" w szkole), kiedy osoby wchodzące do szkoły wiedzą o instalacji systemu CCTV na obiekcie.Zadzwoń do nas Napisz do nas
22 618 30 53 instalacje@gama-instal.pl
[contact-form-7 id="2896" title="Umów się na instalację2"]

 

Dlaczego my?
Instalacje wykonamy w najwygodniejszym dla Ciebie terminie.
Precyzyjnie dobierzemy odpowiedni system bezpieczeństwa dla Twojej inwestycji.
Przeszkolimy wskazane przez Ciebie osoby z obsługi wdrożonego systemu.
Zaproponowane systemy mogą bezpiecznie działać zarówno w środku, jak i na zewnątrz przez cały rok.
Parametry techniczne urządzeń zawsze spełniają najwyższe wymagania i stanowią gwarancję skutecznego działania.
Czy wiesz że?
Według danych policji (2016) zamontowany system CCTV i alarmowy zmniejsza prawdopodobieństwo włamania z kradzieżą o ponad 70%.
Systemy zabezpieczeń technicznych mogą służyć też w celu kontroli jakości i rejestracji czasu pracy pracowników.
Zdecydowana większość nowoczesnych kamer CCTV jest już przystosowana do pracy na zewnątrz w każdych polskich warunkach (śnieg, deszcz).
Systemy zabezpieczeń technicznych mogą być zarządzanie zdalnie – poprzez dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne.